Çocuklar Okusun, Yüzleri Gülsün Diye...

PAYLAŞ:

Ülkemizin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları A.O. çalışanları öncülüğünde 2005 yılında kurulmuş ve havacılık sektöründe önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmiş Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD), kuruluşundan itibaren başta eğitim olmak üzere birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir. Bu çalışmaların sürdürülebilir hale getirilebilmesi ve kapsamının genişletilerek daha fazla kitleye yerinde ve zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, yaklaşık 8 yıldır yurtiçinde ve yurt dışında insani yardım konusunda Türk Hava Yolları A.O. bünyesinde çalışmalar yürüten “Aç Kalbini (Widen Your Heart) Gönüllü Platformu” ile 2019 – 2020 eğitim öğretim döneminde ülkemizin köy okullarında havacılık faaliyetlerini tanıtmak, sevdirmek ve gelişen havacılık sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin topluma yararlı bireyler olarak yetişmesine destek olmak amacıyla eğitimler vermek; ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunmak üzere “Aç Kalbini Köy Okulları Projesi”ni başlatmıştır.

Aç Kalbini Köy Okulları projesi kapsamında Türk Hava Yolları A.O. çalışanlarının bağışlarıyla alınan okul çantaları, kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklar; TÜSHAD ve Aç Kalbini gönüllüleri tarafından Hatay, Iğdır, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak ve Trabzon’a bağlı köy okullarında maddi anlamda desteğe ihtiyaç duyan yaklaşık 1.300’ün üzerinde anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dağıtılmıştır.

Bu kapsamda öncelikle bağış yapan kıymetli üye ve meslektaşlarımız ile projenin her aşamasında destek veren Türk Hava Yolları A.O. ilgili yöneticileri başta olmak üzere; hediyelerimizin tedariğinde, hazırlığında, dağıtımında aktif rol alan gönüllülerimize, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sizlerin bağış ve destekleriyle daha büyük ve sürdürülebilir projelere imza atmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Çocuklar okusun, yüzleri gülsün diye...#AÇKALBİNİ

Selam ve saygılarımızla,

Tüm Sivil Havacılar Derneği Yönetim Kurulu