Heyecan dolu bir uçuş deneyimine hazır mısınız?

PAYLAŞ:

Projenin Amacı:
Pilot olmak isteyen veya içerisinde havacılık tutkusu bulunan katılımcılarımıza kokpitte 1 saatlik uçuş yaptırılarak heyacan dolu uçuş deneyimi yaşatmak.

Görüntü ve Yayın:
Uçuşunuz sırasında kaptanımızdan da onay alınarak telefon, kamera v.b cihazlarınızla çekim yapabilirsiniz. Herhangi bir ekstra ücrete tabi değildir.

Başvuru ve Randevu Sistemi:
Uçuşlara başvuru mail (kayit@tushad.org) yoluyla yapılacaktır. Meterolojinin ve eğitmenimizin müsaitlik durumuna göre haftanın her günü yıl boyunca uçuşlarımız yapılacaktır.

Uçuş İptal veya Ertelenmesi:
Uçuş sırasında uçuşu ciddi derecede riske atacak veya pilotumuzun emniyet ikazlarını gerçekleştirmeyecek katılımcıların uçuşları yapılmayacaktır.
Randevu aldığınız gün meterolojik nedenlerden uçuş yapılmaması (rüzgarın limitlerin üzerinde olması sis çökmesi v.b) veya uçuş yasağı notamı yayınlanması durumunda uçuşunuz başka tarihe ertelenecektir.

Yaş ve Sağlık Durumu:
Uçuşumuza 12 yaş üzeri herkes katılabilir. (18 yaşının altındaki kişiler ailesinin bir A4 kağıdına Kokpite Buyrun projesi kapsamında uçuş yapmasına izin verdiğine dair imzalı kağıt getirmesi gerekmektedir.) Özel durumu olmayan normal sağlıklı her birey uçuşa katılabilir. Özel durumu olanlar katılmak isteyenler durunuzu e-mail ile bildirebilirsiniz.

Uçuş Emniyeti:
Kurumumuzun birincil önceliği emniyet olduğu için sizlerin güvenliği maksimum derecede tutulmuştur.
Uçağımızın pilotu eski bir uçuş okulu eğitmen pilotudur.
Uçağımızın bakımları ve gerekli sertifikasyonları tamdır.
Uçuş rotamız hava durumu ve acil durumlar göz önünde bulundurulup güvenliğiniz esas alınarak hazırlanmıştır.
Uçağımız toprağa veya piste inebilmektedir.
Uçaklar genel yapısı olarak dünyanın en emniyetli araçları olmasının yanı sıra uçağımızda paraşüt füze sistemi vardır. Bu sistem sayesinde herhangi bir acil durumda uçağın üzerinden açılan paraşüt sistemi uçağı güvenli bir şekilde yere indirebilmektedir.

Ücret Bilgisi:
TÜSHAD üyelerine özel kişi başı 150 EUR, üye olmayanlara ise kişi başı 160 EUR katılım ücreti vardır. Ücretlerimize KDV dahildir.

 

Hezarfen Havaalanına Ulaşım:
Büyükçekmece Gölü’nün kuzeyinde bulunan Hezarfen Havaalanı’na toplu taşıma aracı yoktur. 

  • Metrobüsle Hadımköy’e gidip oradan 418 numaralı otobüsle İstanbul Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi önüne kadar gidilip kalan 7,5 km’lik kısım taksi ile gidilebilir.
  • TEM otoyolundan; İstanbul-Edirne yönü; (Hadımköy çıkışını kullanarak, gişelerden çıkıp, 100 metre sonra ışıklardan sağa, 100 metre sonra da sola (“Hezarfen Havaalanı” tabelaları mevcut) İstanbul Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi-Karaağaç Köyü yolu ile veya Çatalca gişelerinden çıkış yaparak Çatalca istikametinde üst geçite gelmeden Ahmediye Köyü bitiminden, Hezarfen tabelasının bulunduğu sağdaki yolu takip ederseniz, Bahşayış Köyünü geçtikten sonra Hezarfen Havaalanına ulaşırsınız.
  • E5 otoyolundan; İstanbul-Edirne istikametinden TÜYAP’a gelmeden Beylikdüzü bitiminden sağa Hadımköy gişeleri istikametine dönmeniz gerekiyor. Gişelere gelmeden Hezarfen tabelaları sizleri Havaalanına kadar yönlendirecektir. Veya Büyük Çekmece’yi geçip Mimar Sinan’dan Çatalca yoluna girmeniz gerekiyor. (TEM) otoyolu üst geçidine gelmeden Ahmediye Köyü bitiminden, Hezarfen tabelasının bulunduğu sağdaki yolu takip ederseniz, Bahşayış Köyü’nü geçtikten sonra Hezarfen Havaalanı’na ulaşabilirsiniz.

 Araçlarıyla gelecek katılımcılar için havalimanı içerisinde ücretsiz otopark vardır.

Heyecan dolu uçuş deneyimi yaşamak ve program ile ilgili detaylı bilgi almak için kayit@tushad.org e-posta adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.