İHA-0 Ticari Pilot Eğitimleri Devam Ediyor!

PAYLAŞ:

İHA-0 ticari pilot eğitimlerimizi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce yetkilendirilen Flycam Akademi işbirliği ile birlikte yürütmekteyiz. Atatürk Havalimanı B Kapısı’ndaki dernek merkezimizde şu ana kadar 150’den fazla kişiye IHA-0 ticari pilot eğitimi vererek, sektördeki eğitim ihtiyaçlarına yönelik kaliteli ve erişilebilir eğitimler sunmaktayız. 

Üye ve meslektaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine 29 Şubat-1 Mart, 21-22 Mart ve 11-12 Nisan tarihleri için ilave sınıflar açıyoruz. 

  • Bu eğitimi tamamlayan kursiyer, 500gr – 4 kg arasındaki cihazlar ile ticari olarak uçuş yapabileceğine dair lisans almaya hak kazanmaktadır. 
  • Eğitimlere  %100 oranında katılım sağlayan kişilere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı sertifika tanzim edilecektir. Sertifika için ilave ücret talep etmemekteyiz. 
  • Eğitim toplam 14 saatten oluşmakta olup 2 gün sürmektedir. 12 saatlik teorik eğitimler TÜSHAD merkezinde, 2 saatlik uçuş eğitimi ise dernek merkezi önündeki alanda düzenlenmektedir. 
  • Eğitimler kapsamında insansız hava aracı sistemleri ve bu sistemlerin kullanımının yanı sıra havacılık ile ilgili temel konular anlatılmaktadır. 
  • Eğitime gelirken drone getirmenize gerek yoktur. Eğitimci, hava aracı ve diğer ekipmanları temin edecektir.

DRONE EHLİYETİNİ NEDEN ALIYORUM ?

SHGM talimatlarına göre ticari drone uçuşu yapabilmeniz için yasal zorunluluk olan bu eğitimi almak ve sertifikanızı yanınızda bulundurmak zorundasınız. 

BELGE KAÇ YIL GEÇERLİ ?

Belgeniz ömür boyu geçerlidir. Eğitim sonunda sınav bulunmamaktadır. 

İHA-0 EĞİTİMİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

  • En az 12 yaşını bitirmiş olmak.
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHT-İHA Talimatnamesi'nde yer alan adli suçlardan herhangi birine karışmamış olmak.
  • En az B sınıfı araba ehliyeti alacak kadar sağlık yeterliliğine sahip olmak. 

KAYIT ve ÖDEME NASIL YAPILIYOR ?

Eğitim ücreti; üyelerimize özel 300 TL, TÜSHAD üyesi olmayan katılımcılara ise 350 TL olacaktır. Ayrıca, 12-18 yaş arası aile üyelerinizle birlikte katılmanız durumunda, 12-18 yaş arası aile üyeniz için %30 indirim uygulanacaktır.

Katılmak istediğiniz kurs gününü aşağıdaki linkten belirlemeniz gerekmektedir. Eğitime ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki linke tıklayıp formu doldurunuz. 

https://forms.gle/ubKdengw8ht6Vtm4A 

Program ile ilgili soru ve görüşleriniz için drone@tushad.org e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.