• ANASAYFA
  • FAALİYETLER
  • ETKINLIK
  • Savunma Sanayii Başkanlığı ve SASAD ile Birlikte 14. İLTEK Günleri’nde Stratejik Partner Olarak Yer Aldık

Savunma Sanayii Başkanlığı ve SASAD ile Birlikte 14. İLTEK Günleri’nde Stratejik Partner Olarak Yer Aldık

PAYLAŞ:

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün 19-20-21 Mart 2019 tarihleri arasında bu sene 14.sünü düzenlediği teknolojinin lider öğrenci etkinliği İLTEK Günleri’ne, Türkiye'de üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunarak hem yeni projelerin üretilmesine hem de kariyer imkânlarının oluşturulmasına ortam oluşturmak için, Savunma Sanayii Başkanlığı ve SASAD ile birlikte TÜSHAD stratejik partner olarak yer aldı.

İletişim, bilişim, savunma sanayii, havacılık, uzay teknolojileri, mekatronik, yazılım ve telekomünikasyon sektörleri başta olmak üzere ülkemizdeki ve dünyadaki en güncel teknolojik gelişmelerin, bu teknolojilerin günlük hayatımızdaki ve iş dünyasındaki yerlerinin mercek altına alındığı etkinlikte; Microsoft, Intertech, Mercedes-Benz Türk, Huawei, Siemens, B/S/H, Yapı Kredi, Koçfinans ve Doğuş Teknoloji gibi sektörün lider firmaları en son teknolojik trendleri katılımcılarla paylaştı. Ayrıca katılımcılar stant alanlarında firma yetkilileri ile birebir görüşme şansı bulup, staj ve iş başvurusu yaptılar.

Tüm bunlarla birlikte 14. İLTEK Günleri etkinliğinin son gününde “Havacılık ve Uzay Teknolojileri Fuarı” ile sektörün en öncü şirketlerinin getirdikleri son teknoloji ürünleri, prototipleri, simülasyonları ve drone gösterilerini deneyimleme ve bizzat geliştirici mühendisleriyle birlikte inceleme şansı buldular. Türk Yıldızları ekibinin de konuk olarak yer aldığı bir oturumda ise havacılık ve pilotluk mesleği hakkında merak edilen tüm sorular ülkemizin en başarılı pilotları tarafından cevap buldu.