TÜSHAD, Türk Hava Yolları'nın Desteğiyle Öğrencilerin Kalbine Dokundu

PAYLAŞ:

Türk Hava Yolları (THY) Batman Müdürlüğü ve Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD), Batman Tüpraş Ortaokulu’nda havacılık faaliyetlerini tanıtmak, sevdirmek ve eğitim seviyesi yüksek bireyler yetişmesine destek olmak amacıyla meslek tanıtım programı kapsamında kabin memurluğu mesleğiyle ilgili ortaokul öğrencilerine bilgi verdi.

Batman’da öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için Tüpraş Ortaokulu Rehber Öğretmeninin girişimleri ile THY Batman Satış Müdürü Melih Torlak, Pazarlama Temsilcisi Masum Keserci, Kabin Memuru Emine Çelik ve Büşra Nur Dişçi ile TÜSHAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Sorumluluk Komisyonu Başkanı Nazan Yalçınkaya meslek tanıtım programına katıldı.

Meslek tanıtım programında kendi hayat hikayelerinden kesitler sunan ve yaptıkları meslekle ilgili bilgi veren THY kabin ekibi daha sonra öğrencilerle soru-cevap şeklinde sohbet etti. Meslek tanıtım programı ile ilgili bilgi veren Nazan Yalçınkaya, “TÜSHAD Yönetim Kurulundayım. Derneğimizin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapmış olduğumuz bir çalışmayla ilgili olarak Batman’da yer almaktayız. Buradaki öğrencilere havacılığı sevdirmek, havacılıkla ilgili bilgiler vermek ve gelecek nesillere bunu doğru bir şekilde aktarabilmek adına burada bir çalışma gerçekleştirdik. Kabin memuru 2 bayan arkadaşımız da bize eşlik etti.  Güzel bir program olduğu inancındayım. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Yaptığımız programın kız çocuklarının okuması noktasında önemli katkısı olacağı kanaatindeyim. Özellikle de üç bayan arkadaş olarak burada yer alıyoruz. İnşallah güzel örnek olmuşuzdur, güzel rol model olmuşuzdur” dedi.

‘Çocuklarımıza ışık olmak için geldik’

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Emine Çelik, çocuklara meslekleri ile ilgili faydalı olabilecek bilgiler verdiklerini söyleyerek şu ifadelerde bulundu. “Bizi davet ettikleri için çok şanslıyım ve mutluyum. Öğrencilerimize, geleceğimize biraz yardımcı olabilmek, ışık tutmak ve motive etmek amacıyla buraya geldik. Onlarla sohbet etmek için buradayız. Faydalı olacağını düşündüğümüz kendi tecrübelerimizden bilgiler paylaştık.”

‘Mesleğinizi severek yapın’

Tüpraş Ortaokulu öğrencilerine meslek tanıtımı için Batman’a gelen Türk Hava Yolları Kabin Memuru Büşra Nur Dişçi, “6 yıldır Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak çalışıyorum. Bu iş göründüğü gibi kolay bir iş değil. Çocukluğumuzda hepimizin hayaliydi. İşe girdikten sonra işin zorluğunu görüyoruz. Gençlere tavsiyem, yaptıkları işi sevmeleridir. Sevdikten sonra her şey çok kolay oluyor. Sevdikten sonra gece geç yatmak, erken kalkmak hiç problem olmuyor” diye konuştu.

Çocuklar sivil havacılık hakkında bilgilendirildi

Batman Tüpraş Ortaokulu Rehber öğretmeni Fatma Çelik, “Tüpraş Ortaokulu olarak farklı etkinlikler yapıyoruz. Meslek tanıtımlarında sivil havacılık, pilot ve kabin memurluğuna yönelik öğrencilerimizi bilgilendirmek istedik. Bu anlamda TÜSHAD’ın destekleriyle Türk Hava Yolları ile irtibata geçtik. Yaklaşık bir aydır onlarla irtibat halindeyiz. Onları bugün okulumuzda ağırladık. Teşekkür ediyoruz, onlar da bizi kırmadılar ve geldiler. Gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra verdikleri promosyon ürünleri ile de çocuklarımızı sevindirdiler” dedi.