Your Cart

Heyecan dolu bir uçuş deneyimine hazır mısınız?

Heyecan dolu bir uçuş deneyimine hazır mısınız?
12-09-2022
Heyecan dolu bir uçuş deneyimine hazır mısınız?
12-09-2022

Projenin Amacı:
Pilot olmak isteyen veya içerisinde havacılık tutkusu bulunan katılımcılarımıza kokpitte 45 dakikalık uçuş yaptırılarak heyacan dolu uçuş deneyimi yaşatmak. Uçuş prensiplerine dair bilgilerin paylaşılacağı bu deneyimde; pilotumuzun değerlendirmeleri ile misafirlerimize, talep ettikleri durumda uçağın kontrolleri belirli bir süreliğine verilebilecektir. Bu eşsiz deneyime bir misafirinizi de davet etme imkânınız bulunmaktadır.

Kullanılacak Uçak Tipi:
Uçuşlarımız en çok kullanılan eğitim uçağı olan Cessna 172 tipi tek motorlu 4 kişilik uçakla icra edilmektedir. Uçağımız üstten kanatlı olup; maksimum hızı 162 kias (300km/h), maksimum seyir hızı ise 128 kias (235 km/h) ve 640 nm (1.185 km) menzile sahiptir.

Kalkış Meydanları:
Misafirlerimize alternatif sunmak adına, uçuşlarımız iki ayrı meydandan icra edilecektir.

  • Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı (TEQ).
  • Ankara Polatlı Orhan Ünsal Hava Parkı (1150m pist uzunluğuna sahip, kontrolsüz meydan-ZZZZ).

ÖNEMLİ NOT: Uçuşlarını Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan icra etmek isteyen misafirlerimizin, kimlik bilgililerini uçuş tarihinden 5 gün öncesine kadar tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

Görüntü ve Yayın:
Uçuşunuz sırasında kaptanımızdan da onay alınarak telefon, kamera v.b cihazlarınızla çekim yapabilirsiniz. Herhangi bir ekstra ücrete tabi değildir.

Başvuru ve Randevu Sistemi:
Rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formu doldurunuz. Meteorolojik şartlar göz önünde bulundurularak, belirlenecek periyotlarda uçuş icra edilecektir.

https://forms.gle/FYWtieK8qYYTUiGfA

Uçuş İptal veya Ertelenmesi:
Uçuş sırasında uçuşu ciddi derecede riske atacak veya pilotumuzun emniyet ikazlarını gerçekleştirmeyecek katılımcıların uçuşları yapılmayacaktır. Randevu aldığınız gün meteorolojik nedenlerden uçuş yapılmaması (rüzgarın limitlerin üzerinde olması sis çökmesi v.b) veya uçuş yasağı notamı yayınlanması durumunda uçuşunuz başka tarihe ertelenecektir.

Yaş ve Sağlık Durumu:
Uçuşumuza 12 yaş üzeri herkes katılabilir. (18 yaşının altındaki kişiler ailesinin bir A4 kağıdına Kokpite Buyrun projesi kapsamında uçuş yapmasına izin verdiğine dair imzalı kağıt getirmesi gerekmektedir.) Özel durumu olmayan normal sağlıklı her birey uçuşa katılabilir. Özel durumu olup katılmak isteyenler durumuzu e-mail ile bildirebilirsiniz.

Uçuş Emniyeti:
Kurumumuzun birincil önceliği emniyet olduğu için sizlerin güvenliği maksimum derecede tutulmuştur.
Uçağımızın pilotu eski bir uçuş okulu eğitmen pilotudur.
Uçağımızın bakımları ve gerekli sertifikasyonları tamdır.
Uçuş rotamız hava durumu ve acil durumlar göz önünde bulundurulup güvenliğiniz esas alınarak hazırlanmıştır.
Uçağımız toprağa veya piste inebilmektedir.

Sigorta:
Tüm uçuşlar misafirlerimiz için ferdi kaza sigortları ve 3.şahış mali mesuliyet kapsamında yapılmaktadır. Herhangi bir kaza, kırım yaşanması halinde sigorta teminatları geçerli olup, misafirlerimizden sigorta için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

Ücret Bilgisi:
Ankara Polatlı Orhan Ünsal Hava Parkı için 45 dk'lık uçuş deneyimi: 199 EUR (2 kişilik)
Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı için 45 dk'lık uçuş deneyimi: 219 EUR (2 kişilik)
TÜSHAD üyelerimize özel %5 indirim uygulanacaktır.
Ücretlere KDV dahildir.

Ulaşım:
Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na ulaşım: Misafirlerimizin kendi imkanları ile havalimanına gelmeleri beklenmektedir.

Ankara Polatlı Orhan Ünsal Hava Parkı’na ulaşım: Misafirlerimizin kendi imkanları ile Polatlı’ya gelmeleri beklenmektedir. Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul'dan Polatlı'ya 4 saatte ulaşım mümkündür. Yüksek Hızlı Tren garı ve Polatlı merkezden servis araçlarımız misafirlerimizin Orhan Ünsal Hava Parkı’na transferlerini sağlayacaktır.

Heyecan dolu uçuş deneyimi yaşamak ve program ile ilgili detaylı bilgi almak için [email protected] e-posta adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

In order for you to use our website better, read the Cookie Policy in order to have more information about the cookies used.