Your Cart

İşaret Dili Çok Şeyi Değiştirir!

İşaret Dili Çok Şeyi Değiştirir!
08-07-2022
İşaret Dili Çok Şeyi Değiştirir!
08-07-2022

Sizde sessiz Dünyanın sesine kulak verip İşaret Dili öğrenmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre!

Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre yaklaşık 3 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3.5 milyon işitme engelli bulunmaktadır. Azımsanmayacak bu rakamlar çerçevesinde, dünya üzerinde milyonlarca bulunan işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamak, onlarla anlaşmak ister misiniz?

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatandaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır.

Tüm Sivil Havacılar Derneği tarafından düzenlen Türk İşaret Dili eğitimiyle; işitme engelli olan bireyler ile temel düzeyde anlaşabileceksiniz.

Eğitim Süresi:

Eğitim toplam 50 saat olmak üzere sınıf eğitimi konseptinde icra edilecektir. Eğitimler her Salı, 4’er saat olarak gerçekleştirilecek olup 3 ay sürecektir. 

Eğitime katılmayı taahhüt eden kabin ekiplerinin programlarında gerekli düzenlemeler yapılarak, ilgili günlerin boş bırakılması sağlanacaktır. 

Eğitim kontenjanı 35 kişi ile sınırlı olup, 2 Ağustos tarihinde eğitime başlanacaktır.

Eğitim Yeri ve Zamanı:

Eğitimler Atatürk Havalimanı, B kapısı, Yeşilköy’de yer alan dernek merkezimizde; her Salı 17:30-21:30 saat aralığında gerçekleştirilecektir.

Eğitim Ücreti:

Aylık 500 TL olup, 3 aylık peşin ödeme alınacaktır.

Eğitmen:

Eğitimler daha önce Türk Hava Yolları kabin ekiplerine eğitim veren, Hilal Paçaçı tarafından verilmesi planlanmaktadır.

Kayıt:

Kayıt işlemleri için aşağıdaki linkte yer alan formu kabin ekiplerinin en geç 14 Temmuz, diğer birimlerde çalışan personelin ise en geç 18 Temmuz tarihine kadar doldurması gerekmektedir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeawmO6eozuty6oLEvyMP4xUZLPcQAVA-7wtVOWaSO1w7eFpA/viewform?usp=sf_link

Eğitim ile ilgili soru ve görüşleriniz için [email protected] e-posta adresi veya +90 542 388 74 23 numaralı dernek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

In order for you to use our website better, read the Cookie Policy in order to have more information about the cookies used.