DENETİM KURULU

PAYLAŞ:

Ahmet Kaya

Denetim Kurulu Başkanı

19 Eylül 1976’da İstanbul/Esenler’de dünyaya geldi. Memleketi Samsun/Bafra’dır. Orta ve Lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 1995’te tamamladı. 1999’da Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Satış Yönetimi” Ön Lisans, 2004’te Anadolu Üniversitesi’nde “İşletme” Lisans, 2013’te de “İşletme Yönetimi (MBA)” Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Profesyonel çalışma hayatına Sentez Yazılım’da atılan Ahmet KAYA burada üretim/takip çözümleri üzerine Satış Temsilciliği yaptı. Ardından BP/Castrol Madeni Yağlar Saha Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. Demirdöküm AŞ’de ısıtma-soğutma-iklimlendirme üzerine toplu proje satışlarında faaliyet gösterdi. 2008 yılında başladığı Türk Hava Yolları-Kargo Başkanlığı’nda da sırasıyla Kargo Takip Memuru, Antalya Kargo Müdürü, Kargo Operasyonel Kontrol ve Gelişim Müdürü gibi sorumluluklar üslenen KAYA bu esnada kargodaki yeni tesis geçişi ve IT sistem yenilenmesi gibi önemli dönüşüm projelerinde görev almış olup halen Kargo Müşteri İlişkileri Başkan Yard. olarak görev yapmaktadır. Orta seviyede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmekte olan Ahmet KAYA evli ve 2 çocuk babasıdır. Bitki yetiştirme, yüzme, kitap-gazete-dergi inceleme/okuma ve müzik dinleme hobilerinden bazılarıdır.


Ömer Önder Haberdar

Denetim Kurulu Üyesi

Ömer Önder Haberdar 1986 İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincan’lı olan Haberdar, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı.
Lisans eğitimini Kocaeli Üniersitesi “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” bölümünde, Yüksek Lisansını, İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı olan “Liderlik ve Küresel Girişimcilik”alanında bitirdi.
Öğrencilik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları, Gençlik Kuruluşları Birliği, Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşunda Genel Başkan, Genel Sekreter, Teşkilatlanma Başkanı, Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerini ifa etti.
2016 yılı Mart ayından bu yana kurucusu olduğu “MİLLİ BİRLİK CEMİYETİ” (Muhafaza ve Müdafaa Derneği) Genel Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.
İş hayatına üniversite yıllarında başlayan Haberdar, yöneticilik yaptığı, “Ekonomi İzmit Dergisi” ve “Areda - Eğitim Araştırma ve Danışmanlık Şirketi”ni kurdu. Ardından Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nda çeşitli görevler üstlendi. Halen Türk Hava Yolları Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde “Müfettiş” olarak çalışmaktadır.
İyi derecede İngilizce bilen Ömer Önder Haberdar evli ve bir çocuk babasıdır.


Alparslan Doğan

Denetim Kurulu Üyesi

Alparslan Doğan 1979 İstanbul doğumlu olup aslen Kayserilidir. Öğrenimini sırasıyla Tarhan Koleji, Üsküdar Fen Lisesi, Ataköy Cumhuriyet Lisesi ve Evendine College’da sürdürdükten sonra üniversite eğitimini İstanbul Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. 2003 yılında stajyer olarak çalıştığı Türk Hava Yollarında 2005 yılında Uzman kadrosuyla tam zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. İki buçuk sene Sosyal ve İdari İşler Başkanlığında çalıştıktan sonra 2008 senesinde Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 senesinde de Müfettişlik unvanı almıştır ve aynı unvanla görevine devam etmektedir. Hobileri arasında squash, balıkçılık, off road ve sinema yer alan, iyi derecede İngilizce bilen Alparslan Doğan evli ve 2 çocuk babasıdır.


Zekeriya Alp

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

Zekeriya Alp 19.08.1985 yılında Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Psikoloji (İngilizce) üzerine lisans eğitiminin akabinde Endüstri ve Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisans yapmış ve bu programı birincilikle bitirmiştir. Şu an bir üniversitede Aile Danışmanlığı programına devam etmektedir. Askerlik vazifesini Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi amiri olarak Batman’da yedek subay olarak yapmıştır. Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Başkanlığında istihdam alanında başladığı kariyerine Satış Başkanlığı’na bağlı Doğu Avrupa ve Balkanlar Başkan Yardımcılığı’nda devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıfların idaresinde vazife almaktadır. Daha önce Tüm Sivil Havacılar Derneği’nde organizasyon işlerinden mes’ul Yönetim Kurulu Üyeliği ile Sivil Havacılar Dergisi Koordinatörlüğü vazifesini üstlenmiştir. Psikoloji, yakın tarih ve divan edebiyatı üzerine okumak ve araştırma yapmak alaka duyduğu başlıca sahalardır. Başlangıç seviyesinde Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.


Abdullah Aydın

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

Abdullah Aydın 01.08.1979 İstanbul doğumlu olup aslen Trabzonludur. Lise öğrenimini Kadiköy İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin ilk yılını Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde, 2. ve 3. yılıını Uludağ Üniversitesinde ve 4. yılını Marmara Üniversitesinde tamamlamış olup İktisat Fakültesi mezunudur. 2005 yılında 1 yıl Anadolu Finans Katılım Bankasında çalıştıktan sonra 2006 yılında Türk Hava Yollarında kariyeri başlamış olup, uzman ve müfettiş olarak çalıştıktan sonra halen yönetici pozisyonunda çalışmaya devam etmektedir. TÜSHAD’da daha önce de Denetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Abdullah Yormaz

Denetim Kurulu Yedek Üyesi