DENETİM KURULU

PAYLAŞ:

Alparslan Doğan

Denetim Kurulu Başkanı

Alparslan Doğan 1979 İstanbul doğumlu olup aslen Kayserilidir. Öğrenimini sırasıyla Tarhan Koleji, Üsküdar Fen Lisesi, Ataköy Cumhuriyet Lisesi ve Evendine College’da sürdürdükten sonra üniversite eğitimini İstanbul Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. 2003 yılında stajyer olarak çalıştığı Türk Hava Yollarında 2005 yılında Uzman kadrosuyla tam zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. İki buçuk sene Sosyal ve İdari İşler Başkanlığında çalıştıktan sonra 2008 senesinde Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 senesinde Müfettişlik, 2021 senesinde de Başmüfettişlik ünvanı almıştır ve aynı ünvanla görevine devam etmektedir. Hobileri arasında squash, balıkçılık, off road ve sinema yer alan, iyi derecede İngilizce bilen Alparslan Doğan evli ve 2 çocuk babasıdır.


Dr. Deniz Var

Denetim Kurulu Üyesi

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun olduktan sonra, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İktisat Politikası alanında “Doğu Asya Ülkelerinin Kalkınma Sürecinde Sanayi ve Teknoloji Politikalarının Rolü” adlı teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Sakarya Üniversitesi’nde önce İktisat alanında ardından Maliye ve Kamu Ekonomisi alanında Doktora çalışmaları yaptı. Hakemli dergilerde çeşitli makaleleri yayınlandı. 2021 yılında “Sivil Havacılık Sektöründe Devletin Düzenleyici Rolü: THY Afrika Açılımı Örneği” adlı çalışmasıyla Doktora eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 1999 yılında İzlem Medya Takip A.Ş.’de part-time olarak başlamış olup 2002 yılında takım lideri görevini üstlenmiştir. 2003-2004 yılları arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nde birçok projede görev almıştır. 2004 yılında Kafkas Üniversitesi’nin açmış olduğu ilana başvurarak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya hak kazanmıştır. Üniversite bünyesinde çeşitli projelerde görev almıştır. 2004 Aralık ayında Türk Hava Yolları bünyesine katılmış ve sırasıyla; Uzman, Büro Şefi, Müfettiş Yardımcısı ve Müfettiş görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılından itibaren çalışmakta olduğu THY Teftiş Kurulu’nda Başmüfettiş olarak görev yapmakta olan Deniz VAR, evli ve iki çocuk babasıdır.


Ömer Önder Haberdar

Denetim Kurulu Üyesi

Ömer Önder Haberdar 1986 İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincan’lı olan Haberdar, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini Kocaeli Üniersitesi “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” bölümünde, Yüksek Lisansını, İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı olan “Liderlik ve Küresel Girişimcilik”alanında bitirdi. Öğrencilik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları, Gençlik Kuruluşları Birliği, Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşunda Genel Başkan, Genel Sekreter, Teşkilatlanma Başkanı, Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerini ifa etti. 2016 yılı Mart ayından bu yana kurucusu olduğu “MİLLİ BİRLİK CEMİYETİ” (Muhafaza ve Müdafaa Derneği) Genel Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. İş hayatına üniversite yıllarında başlayan Haberdar, yöneticilik yaptığı, “Ekonomi İzmit Dergisi” ve “Areda - Eğitim Araştırma ve Danışmanlık Şirketi”ni kurdu. Ardından Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nda çeşitli görevler üstlendi. Halen Türk Hava Yolları Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde Müfettiş olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Ömer Önder Haberdar evli ve bir çocuk babasıdır.


Abdullah Aydın

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

Abdullah Aydın 01.08.1979 İstanbul doğumlu olup aslen Trabzonludur. Lise öğrenimini Kadiköy İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin ilk yılını Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde, 2. ve 3. yılıını Uludağ Üniversitesinde ve 4. yılını Marmara Üniversitesinde tamamlamış olup İktisat Fakültesi mezunudur. 2005 yılında 1 yıl Anadolu Finans Katılım Bankasında çalıştıktan sonra 2006 yılında Türk Hava Yollarında kariyeri başlamış olup, uzman ve müfettiş olarak çalıştıktan sonra halen yönetici pozisyonunda çalışmaya devam etmektedir. TÜSHAD’da daha önce de Denetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Ahmet Kaya

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

19 Eylül 1976’da İstanbul/Esenler’de dünyaya geldi. Memleketi Samsun/Bafra’dır. Orta ve Lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 1995’te tamamladı. 1999’da Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Satış Yönetimi” Ön Lisans, 2004’te Anadolu Üniversitesi’nde “İşletme” Lisans, 2013’te de “İşletme Yönetimi (MBA)” Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Profesyonel çalışma hayatına Sentez Yazılım’da atılan Ahmet KAYA burada üretim/takip çözümleri üzerine Satış Temsilciliği yaptı. Ardından BP/Castrol Madeni Yağlar Saha Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. Demirdöküm AŞ’de ısıtma-soğutma-iklimlendirme üzerine toplu proje satışlarında faaliyet gösterdi. 2008 yılında başladığı Türk Hava Yolları-Kargo Başkanlığı’nda da sırasıyla Kargo Takip Memuru, Antalya Kargo Müdürü, Kargo Operasyonel Kontrol ve Gelişim Müdürü gibi sorumluluklar üslenen KAYA bu esnada kargodaki yeni tesis geçişi ve IT sistem yenilenmesi gibi önemli dönüşüm projelerinde görev almış olup halen Kargo Müşteri İlişkileri Başkan Yard. olarak görev yapmaktadır. Orta seviyede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmekte olan Ahmet KAYA evli ve 2 çocuk babasıdır. Bitki yetiştirme, yüzme, kitap-gazete-dergi inceleme/okuma ve müzik dinleme hobilerinden bazılarıdır.


Vural Ursavaş

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

1974 Ankara doğumlu olup aslen Kayseri’lidir. İlk ve orta öğrenimini Ankara Kurtuluş’ta tamamlamış, İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümünde 1991-95 döneminde Lisans, 95-99 döneminde yüksek lisans eğitimi almıştır.

Kurumsal çalışma hayatına 1996 yılında İBB iştiraki olan İstanbul Ulaşım A.Ş.’de başlamış, 2005 yılında Kayseri Hava İkmal'de tamamladığı askerlik vazifesini müteakip THY’de göreve başlamıştır. THY'de sırasıyla İç Satınalma Müdürlüğü, Genel Satın Alma Başkanlığı yapmıştır. 1 Şubat 2018’den itibaren de Kargo Operasyon Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.