YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ:

Ali Yaşar Aydoğan

Yönetim Kurulu Başkanı

1968 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat lisans ve MBA İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

Bankacılık, dış ticaret, bilişim, gıda ve tüketim maddeleri pazarlama sektörlerinde, satış-pazarlama ve operasyon alanlarında yöneticilik yaptı. Milli havayolumuz THY A.O.’da 2004-2009 yılları arasında Uluslararası İlişkiler ve Pazarlama-Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı. Halen THY-Lufthansa ortaklığı olan SunExpress’te Uluslararası İlişkiler Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Siyasi alanda da bir dönem aktif görev alan Aydoğan, yerel yönetim projeleri alanında kazandığı kişisel proje ödülüne de sahiptir. Geniş dost çevresi, sektörümüzde ve özel hayatında sahip olduğu güçlü “network”ü tarafından; üretken, çok yönlü ve çözüm odaklı düşünebilme yeteneği yanında, toplumsal sorumluluk bilinci, inisiyatif ve gerektiğinde risk alabilme gibi kişisel özellikler taşıdığı bilinir. Amatör bir yazar olarak TÜSHAD Dergisi’nde ve diğer çeşitli mecralarda “Yazmaca” üst başlığı altında yayımlanmış çok sayıda köşe yazıları, kısa hikaye ve şiirleri bulunmaktadır.

TÜSHAD kurucularından ve kurucu Yönetim Kurulu üyesi olan Aydoğan, 2008 yılında TÜSHAD Başkanlığı da yapmış olup, Ocak 2022 itibariyle tekrar TÜSHAD Başkanı seçilerek aktif göreve dönmüştür. Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD, halen SunExpress adına Denetim Kurulu Üyesi), İstanbul Ordulular Derneği, Ordulular Birliği Hizmet Vakfı (Mütevelli Heyeti üyesi), Türkiye Beyazay Derneği ve Yapar Ekonomi Derneği (YED) gibi çeşitli STK’ların yönetim ve faaliyetlerinde aktif görevler üstlenmiş ve icra etmiştir. Bunlara ilave olarak, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) mensubu ve Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) üyesidir.

Reyhan Aydoğan ile 27 yıldır evli olan Aydoğan, bir erkek evlat sahibidir. Hobileri arasında bolca okumak, imkan buldukça yazmak, yararlı ürün ve hizmet tasarımı yapmak, toplumsal meseleler üzerinde düşünüp, çözüm önerileri geliştirmek ve seyahat etmek olan Aydoğan, çok iyi derecede İngilizce ve giriş seviyesinde Arapça bilmektedir.


Arif Ali Gezmişoğlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

8 Mart 1980 Rize doğumlu olan Arif Ali Gezmişoğlu Ümraniye Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Colorado Eyalet Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü 2003 yılında tamamlamıştır. Havacılık ve uzay çalışmaları üzerine mezuniyet projesi kapsamında NASA’nın JPL laboratuvarlarında başarılı bir şekilde fırlatılan ve iniş yapan RoverSAT uydu projesinde takım lideri olarak görev yaptırmıştır. İlk profesyonel çalışma hayatına Dubai’de Demir Çelik fabrikasında Endüstri Mühendisi olarak başlamıştır. 2004 yılında Türk Hava Yolları A.O.’na katılmış; sırasıyla Gelir Yönetiminde Endüstri Mühendisliği, Dubai’de Ticaret Şefliği, Genel Müdürlükte Müfettiş Yardımcılığı, Kalite Güvence biriminde Yer İşletme Denetçiliği, İnsan Kaynaklarında Yabancı Pilot Koordinatörlüğü, Rusya Sochi’de Bölge Müdürlüğü, Samsun’da Bölge Müdürlüğü vazifelerinde bulunmuş, rekabet etme kabiliyetinin çok önemli olduğu havacılık sektöründe 4 yıl boyunca Müşteri Deneyimi Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcılığına atanmıştır. 2022 yılı Şubat ayından itibaren ise Pazarlama Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Çalışma hayatı esnasında Maltepe Üniversitesi'nde MBA programını tamamlayan Arif Ali Gezmişoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır. TÜSHAD Kurucular Kurulu üyesidir. Hobileri arasında uçmak, yüzme, koşu, sinema ve tarih kitapları gelmektedir. Giriş seviyesinde Almanca, Arapça, Rusça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.


İslam Güre

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1989 Bursa doğumlu olan İslam Güre, Mustafakemalpaşa Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. 2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Hava Taşımacılığı Yönetimi yüksek lisans programını tamamlamış, yüksek lisans projesini ise "Operasyonel Performans Göstergelerinin Müşteri Memnuniyetine Etki Değerlerinin Belirlenmesi” konusu üzerine hazırlamıştır. Üniversite eğitimi esnasında Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde (ANAR) araştırmacı olarak birçok siyasal ve sosyal araştırmaların içerisinde yer almıştır. Aynı zamanda "Fotoğraf Çekmeye Ne Engelin Var?" ile "Yenilenebilir Avrupa: Yeşil Enerji Zirvesi" başlıklı Avrupa Birliği projelerinde koordinatörlük görevi üstlenmiş, üniversiteden mezun olduktan sonra da Avrupa Birliği projesi kapsamında Almanya'da "Uluslararası Ticaret" eğitimi almıştır. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 2014 yılı Mart ayında Türk Hava Yolları A.O.'da profesyonel iş hayatına adımını atmıştır. Sırasıyla Personel Yönetimi Başkanlığı, Pazarlama Başkanlığı Müşteri Deneyimi Müdürlüğü ve Kuzey Avrupa Satış Başkan Yardımcılığı’nda görev aldıktan sonra 2021 yılı Aralık ayından itibaren St. Petersburg Müdürlüğü’nde Satış Şefi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan İslam Güre, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Çağrı Kaya

Genel Sekreter

20 Haziran 1987 Sivas Kangal’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Ümraniye Nevzat Ayaz, lisans eğitimini ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği bölümünde tamamlamıştır. 2011-2012 yıllarında ABD’de bulunmuş, 2013-2015 yıllarında ise İspanya Unıversidade da Coruna’da Turizm bölümünde eğitim almıştır. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2015 yılından beri Türk Hava Yolları A.O.’da Kabin Memuru olarak görev yapmaktadır. 2009 yılından beri de TFF lisanslı aktif futbol hakemliği yapmakta olup İspanya’da hakemlik yapmış ilk Türk hakemdir. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıfların idaresinde vazife almakta olup İyilik Dostları insani yardım derneği Yurt dışı sorumlusu olarak aktif görev almaktadır. Geçtiğimiz dönem Tüm Sivil Havacılar Derneği Kabin Komisyonu Yönetim Kurulu üyesi, 10. Dönem Genel Sekreter olarak yeni dönemde görev almıştır. Evli, bir kız çocuğu sahibi ve İyi derecede İspanyolca ve İngilizce bilmekte olup koşu, bisiklet, kitap okuma, yüzme, futbol hobileri arasındadır.


Tarık Özer

Muhasip

İstanbul doğumlu olan Tarık Özer, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi akabinde, 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünde lisans eğitimini, 2010 yılında ise Bahçeşehir üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Finans (İngilizce) Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Lisans mezuniyeti akabinde iş hayatına bankacılıkta başlamış olup akabinde Petrokimya, Elektronik ve Araç Kiralama, Hava Yolları olmak üzere farklı sektörlerde tecrübeleri bulunmaktadır. Bu tecrübeleri sırasında EFQM (European Foundation for Quality Management) Ulusal Kalite Başarı Ödülü alan ekip içerisinde yer almıştır. Ayrıca ilk iş deneyimi olan bankacılık sektöründe çalışmakta olduğu bankanın krediler alanında en büyük dönüşüm projesinde aktif yer almıştır. Sermaye Piyasaları İleri Düzey, Türev Araçları, Kredi Derecelendirme lisanları bulunmakta ve aktif olarak çalıştığı kurumlarda ayrıca eğitmenlik yapmakta olup, finans alanında yöneticilik hayatına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Tarık Özer,  evli ve 2 çoçuk babasıdır. 


Büşra Kuşdil

Yönetim Kurulu Üyesi

12 Şubat 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Büşra Kuşdil lise eğitimini Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi bölümünde tamamlamıştır. Yeryüzü Doktorları Derneği'nde Kalite ve Kurumsal Gelişim Yönetmeni olarak çalıştıktan sonra, 2016 yılında Türk Hava Yolları A.O. Yolcu Hizmetleri Yönetim Md.'de göreve başlamıştır. 2021 Ocak ayında ise THY Teknoloji ve Bilişim A. Ş. Bünyesine geçerek Satış Çözümleri Md.'de iş analisti olarak görevine devam etmektedir.
Bu çalışmaların yanı sıra Türk Hava Yolları çalışanlarından oluşan Widen Your Heart ekibinde yardım faaliyetleri yürütmüş olup, çeşitli sivil toplum kuruluşları için stratejik plan hazırlama, proje yönetimi, gönüllü yönetimi vb. konularda gönüllülük çalışmalarına devam etmiştir. Yeni dönemde Tüm Sivil Havacılar Derneği Kurumsal İletişimden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır.
Resim, hat ve tasarım ile ilgilenmekte iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Dr. Muhittin Hasan Uncular

Yönetim Kurulu Üyesi

1976 senesinde Adana'da doğan Muhittin Hasan Uncular ilkokulu İskenderun Demir Çelik İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Uncular, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyup, 1998 senesinde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında tezgahtarlık yaptığı Kapalıçarşı'da yurtdışı ihracat ithalat işleri ile de ilgilenmiştir. 1998 senesinde öğretmenliğe başlayan Uncular, 2000 senesinde bir yaz okulu değişim programı kapsamında Amerika'da Clearpool Education Center'da görev yapan ilk Türk olmuştur. Yaklaşık iki sene Türkiye'den uzak kaldıktan sonra öğretmenlik hayatına devam eden M. Hasan Uncular çok sayıda uluslararası konferansta ardıl ve simultane çeviri de yapmıştır. İlk olarak 1993 senesinde Beşinci Mevsim adlı şiir kitabında şiiri yayınlanan Uncular'ın farklı dergilerde yayınlanan röportaj, köşe yazıları ve çevirilerinin haricinde yayınlanmış 32 kitabı bulunmaktadır. Basın yayın işleriyle alakalı genel yayın yönetmenliği, editörlük ve yazı işleri müdürlüğü gibi görevlerde de yer alan Uncular, 2009 senesinden itibaren başlayan havacılık çalışmalarında eğitim ve insan kaynakları ile alakalı konuların da ayrı bir yeri bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nda başta havacılık akademisi olmak üzere personel yönetimi, insan kaynakları ve kargo bölümlerinde yöneticilik de yapan Uncular, Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA)'nde Global Training Advisory Board üyeliği ve HR Steering Committe üyelikleri de yapmıştır.  Hali hazırda merkezi Kanada’da olan ICAO ALICANTO’da, (lnternational Association of Aviation and Aerospace Education- Uluslararası Havacılık ve Uzay Eğitimi Birliği) yönetim kurulu üyesi olarak devam etmektedir. Uncular ayrıca eğitim, insan kaynakları ve havacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım ile alakalı çok sayıda ulusal ve uluslararası programda konuşmacı olarak yer almış, akademik bildiriler yayınlamıştır. Akademik çalışmalarına da devam eden Uncular’ın, yüksek lisans ve doktora tez konuları da havacılık alanındadır.


Dr. Özlem Özyön

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden 2002 yılında lisans eğitimini, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Yöneylem Araştırması Ekonometri Bölümü’nden “Atatürk Havalimanı Dışhatlar Terminal İnşaatında Pert Uygulamaları” isimli teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında aynı bölümden “Havacılıkta Kod Paylaşımlı Sefer Probleminin Oyun Teorisiyle Programlanması” konulu tez çalışmasını tamamlayarak doktor ünvanını aldı. Çalışma hayatına üniversite birinci sınıf öğrencisiyken, yarı zamanlı olarak Türk Hava Yolları’nda yer operasyon biriminde başladı. Sonrasında Starteji ve İş Geliştirme birimde yer operasyon süreçlerinin geliştirilmesine yönelik bir çok projeyede görev aldı. 2008 yılında Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığında; kod paylaşım anlaşmaları başta olmak üzere yabancı havayollarıyla ticari anlaşmaların akdedilmesini sağladı. 2013 yılı itibariyle  Nişantaşı Üniversitesi’nde İşletme Matematiği, Yer Hizmetleri, Sivil Havacılığa Giriş gibi çeşitli dersler vermektedir. Mevcut durumda akademik çalışmalarının yanısıra Star İttifakı Şefi olarak, global havayolu ittifaklarına üyelikten doğan havayolu sorumlulukların yerine getirilmesi görevini yürütmektedir.


Esra Kılıç

Yönetim Kurulu Üyesi

19 Ekim 1981 İstanbul’da dünyaya gelmiş, aslen Sivas’lıdır .Kuvayi Milliye ilköğretim, ortaöğretim Kurtuluş Lisesi ve Lise öğrenimini Ümraniye Nevzat AYAZ lisesinde bitirmiştir. Trakya Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra Divan , Çırağan Kempinski, Ritz Carlton otellerinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2006 yılında Kabin Hizmetleri Başkanlığında THY A.O.’da göreve başlamıştır. Üsküdar Musuki Cemiyetinden Şan dersleri almış , halen ud derslerine devam etmektedir, 2017 yılında Boston’da Holyoke College Üniversitesinde dünyaca ünlü Filistin ve Lübnan’lı Müzisyenlerle sahneye çıkmış , Klasik Arap Müziği eserleri seslendirmiştir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve vakıflarda görev almaktadır. Seyahat, tasavvuf, müzik, hat ve Arap dili üzerine araştırmalar hobileri arasındadır.


Hakan Uçar

Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan Uçar, 1980 tarihinde Konya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra 1997 yılında Türk Hava Kurumu’nun açtığı pilotaj sınavlarını kazanarak yatılı olarak T.H.K Türkkuşu Uçuş Okulunda eğitimine başlamış, 2001 senesinde pilot olarak mezun olmuş ve bu kurumda vazifesine devam etmiştir. 2004 yılında THK’dan ayrılarak FLY Havayollarında İkinci Pilot olarak havayolu uçuculuğuna başlamıştır. 2005 yılında Onur Havayollarına geçmiş ve sırasıyla İkinci Pilot, Kaptan Pilot, Öğretmen Kaptan Pilot ve Kurumsal Emniyet Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Türk Hava Yolları AO’na katılmış ve halen Öğretmen Kaptan Pilot olarak görevine devam etmektedir. Çalışma hayatı esnasında Akademik hayatına da devem etmiş ve sırasıyla Okan Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü, , Anadolu Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümünü, bitirmiştir. 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Air Transport Management MBA programını ve 2021 yılında ise İstanbul gelişim Üniversitesi Havacılık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Hobileri arasında havacılığın tüm dallarında faaliyet göstermek, spor, sinema ve havacılık tarihi kitapları gelmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Hasan Selvi

Yönetim Kurulu Üyesi

1985 Konya doğumlu olan Hasan Selvi Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden 2010 yılında başarı ile mezun olmuştur. Akınsoft’ta ERP Yazılım Sistem Uzmanı olarak başladığı iş hayatına Şubat 2011 itibariyle Türk Hava Yolları Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri (KGBT) departmanında Proje Yöneticisi ve İş Analisti olarak devam etmiştir. Ocak 2019’da çalıştığı departmana yönetici olarak atanmış olup görevine devam etmektedir. Turkish Cargo’nun dünyada ilk 3’e girme hedefi doğrultusunda Bilgi Teknolojileri (BT) dönüşüm projelerinde önemli görevler üstlenmiştir. Halen devam eden çok taraflı ve uluslararası projelerin koordinasyonunu yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Seyahat etmekten ve filografi sanatı ile uğraşmaktan keyif alır.


Hasan Taşdişer

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan TAŞDİŞER, 23 Temmuz 1989 İstanbul da doğdu.
Plevne Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü 2014 yılında tamamlamıştır. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında Tezli Yüksek lisans yapmaya devam etmektedir. İlk olarak profesyonel çalışma hayatına İGDAŞ’a bağlı bir firmada sayaç operatörü olarak başlamıştır. 2009 yılında Türk Hava Yolları A.O. ’na bağlı iştiraklerde başlayarak; Turkish Cargo bünyesinde İstanbul Kargo Müdürlüğü, Kargo Operasyonel Kontrol ve Gelişim Müdürlüğü ve Yurtiçi Satış Başkanlığına bağlı olarak; Harbiye Satış Müdürlüğü ve Acenteler Müdürlüğünde çalıştıktan sonra Tur Pazarlama Müdürlüğünde çalışmaya devam etmektedir. Özellikle Turkish Cargo bünyesinde çalışmakta iken yeni tesise geçişte ve önemli projelerden biri olan Comis sistemine geçişte aktif olarak rol almıştır. Çalışma hayatının yanı sıra çeşitli vakıf ve derneklerde görev almakla birlikte Türkiye’de önemli projelerden bazılarında; Ufka Yolculuk bilgi ve kültür yarışması, Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu ile Kritik ve Analitik Düşünme Platformlarında görev almaktadır. Evlidir. Orta seviyede Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında İslam tarihi, kitap okuma, okçuluk ve acemi düzeyde ney üflemek vardır.


Nazan Yalçınkaya

Yönetim Kurulu Üyesi

08 Temmuz 1977 tarihinde Kütahya/Tavşanlı’da dünyaya gelen Nazan Yalçınkaya lise eğitimini Tavşanlı İmam-Hatip Lisesi, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra öğretmenlik, eğitim koçluğunun yanısıra; çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gerek kuruluş aşaması, gerekse de yönetiminde aktif rol almıştır. 2012 Aralık ayında Türk Hava Yolları A.O.’da göreve başlamış olup Gelir Yönetimi uzmanı çalışmaktadır. Türk Hava Yolları çalışanlarından oluşan Widen Your Heart ekibinde sürdürülebilir yardım ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Yeni dönemde Tüm Sivil Havacılar Derneği Sosyal Sorumluluk Komisyonu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Yamaç paraşütü yapmak, gezmek ve bisiklete binmek hobileri arasında yer alan Nazan Yalçınkaya, yeni şeyler öğrenmek ve bunları paylaşmaktan keyif alır. Sinema, fotoğrafçılık, bilim tarihi, felsefe, Afrika okumaları ile ilgilenmekte olup orta seviyede Arapça, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Cüneyt Kaya

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

19.07.1989 İstanbul Üsküdar da dünyaya gelmiştir. Aslen Sinopludur. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ensar Kolejinde tamamlamıştır. 2012 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra yine Marmara Üniversitesinde Muhasebe ve Denetim alanında yüksek lisans yapmıştır. Sınav ve staj sürecini tamamlayarak 2015 yılında Mali Müşavir olmaya hak kazanmış ve iş hayatına Mali Müşavir olarak başlamıştır.  Türk Hava Yolları A.O. ya 2018 yılında katılmıştır.  Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığında Uzman olarak görevini sürdürmektedir. Hobileri arasında fitness, yüzme, koşu ve seyahat bulunmaktadır.


Emine Banu Ekerim

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1977 yılında Düzce’de doğan Emine Banu Ekerim, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi  IIBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde  lisans eğitimi ve 2016 yılında Bilgi Üniversitesi’nde MBA alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. Üniversite öğrencisiyken İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde part-time olarak başladığı çalışma hayatına, havalimanının farklı bölümlerinde görev aldıktan sonra Türk Hava Yolları A.O. Handling Anlaşmalar Müdürlüğü’nde devam etmiştir. 2008 itibariyle Uluslararası İlişkiler & Anlaşmalar Müdürlüğü bünyesinde yabancı havayollarıyla ticari anlaşmaların müzakereleri ve sonuçlandırılmasına ek olarak, havayolu ittifakları ve uluslararası kuruluşlara üyelikten doğan gerekliliklerin takip ve koordinasyon görevini yürütmektedir. Seyahat, biyografi kitapları okumak, ışık ile resim yapma olarak tanımlanan empresyonizm sanat akımı ve tiyatroya ilgi duymaktadır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Erhan Savaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1988 İstanbul doğumlu olan Erhan Savaş İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü 2011 yılında tamamlamıştır. 2012 yılında THY Teknik A.Ş ailesine katılarak, şirket içerisinde uçuşa elverişlilik ile alakalı çeşitli kademelerde görev almıştır. Sertifikasyon, tasarım, imalat ve proje yönetimi konularındaki tecrübesiyle birçok EASA/SHGM onaylı projenin tamamlanmasına katkı sağlamış olup, hali hazırda havacılık ürünlerinin yerlileştirilmesi noktasındaki çalışmalara destek vermektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Erhan Savaş iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Ferhat Ergin Turan

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi


Güneş Emre Gönel

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

 

 


İsmail Hakkı Maksudoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen İsmail Hakkı Maksudoğlu, ilk öğrenimini Malezya’da (Kualalumpur- Maz International School), orta ve lise öğretimini ise Eskişehir’de tamamladı. Üniversite eğitimini Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki Erasmus Üniversitesinde “International Business and Management” bölümünü tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında Maersk International Logistics’e stajer olarak giren Maksudoğlu, lisans eğitimi sonrasında kariyerine aynı şirkette pazarlama direktörü olarak devam etti.  Aynı zamanda, Rotterdam’da bulunan Trade & Investment Turkey vakfında; Hollanda-Türkiye arasındaki ticaret ve servis ağının arttırılmasına yönelik projelerde yönetici olarak görev yaptı, bu kapsamda DEİK iş birliği ile Türkiye’de 5 ayrı ilin ticaret odaları ile anlaşmalar gerçekleştirdi. 2011 yılında SHELL- Nederland şirketinde kariyerine pazarlamadan sorumlu müdür olarak devam etti.  2013 yılında yine aynı şirket bünyesinde kariyerine Dubai’de devam eden Maksudoğlu, 2014 yılında Türk Hava Yolları AO - Havacılık Güvenlik Müdürlüğü’nde göreve başladı. Havacılık güvenliği ve kargo güvenliği konularında pek çok eğitimlere katılıp, IATA onaylı sertifikalar aldı. Bahçeşehir Üniversitesinde “Innovation and Entrepreneurship Management” bölümünde tezli yüksek lisansını 2016 yılında tamamladı. 2018-2020 yılları arasında Satış Başkanlığı’nda görevine devam etti ve 2021 yılında pilotaj eğitimine başlayarak görevine Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda devam etme kararı aldı.  İyi derecede İngilizce ve Hollandaca bilmektedir.


Levent Kaya

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1988 Mardin doğumlu olan Levent Kaya, 2008 yılında Manisa Turgutlu Lisesi’nden, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. Lisans eğitimi devam ederken 2009 ve 2010 yıllarında Work&Study programı ile İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Yurtdışı dönüşü Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları A.O. çalışanı olarak yarı zamanlı Yolcu Hizmetleri Memuru pozisyonu ile havacılık sektörüne girdi. Lisans eğitimi bitene kadar Part-Time çalışmaya devam etti. Lisans eğitimi bittikten sonra THY‘nin iştiraki olan TGS Yer Hizmetleri’nde tam zamanlı olarak görevine  devam etti.

İkinci lisans mezuniyetini Anadolu Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünden alan Kaya, 2016 yılında Maltepe Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programında Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından akredite edilen Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı kapsamında birçok farklı konuda eğitmen olarak yetkilendirilmiştir. Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından verilen DGR (Tehlikeli Madde Kuralları) Eğitici belgesi ile IATA tarafından verilen Professional Skills for Instructors- Categories (1,2,3,6) eğitmen sertifikası bulunmaktadır. 2019 yılında İha1 ve İha0 Insansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikasını almıştır. Aralık 2019 yılında TÜSHAD.Org dergisinin yayın kurulunda görev almaya başlayan Kaya, havacılık alanında yazdığı araştırma makaleleri, kitap bölümleri ve üstlendiği kitap editörlüğü bulunmaktadır.

Yüksek lisans eğitimini Pazarlama İletişimi programında tamamlamış,yüksek lisans tezini  de ‘’Sivil Havacılıkta Müşteri Eğilimlerini Etkileyebilecek Faktörler’’ adlı konuda yazmıştır. Maltepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Disiplinlerarası İletişim Bilimleri Programında Doktora eğitiminin tez aşamasında olan Kaya, halen Maltepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görevini icra etmektedir.


Mesut Karataş

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

26 Haziran 1988 K.Maraş Afşin'de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Afşin Süper Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. , 2009-2010 yıllarında ise Letonya Turiba Üniversitesi'nde Business Administration bölümünde eğitim almıştır. 2011-2012 yıllarında ABD’de bulunmuştur. 2013-2014 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda Dijital Bankacılık departmanında çalışmıştır. 2014 yılından beri Türk Hava Yolları A.O.’da Kabin Memuru olarak görev yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıflarda görev almaktadır. İstanbul Üniversitesi iş sağlı ve güvenliği bölümünde ikinci üniversite eğitimine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir. Evlidir. Kamp, gezi, ekonomi ve futbol hobileri arasındadır. 


Miraç Kağanoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1992 yılında Rize/Ardeşen’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de, lise öğrenimini Kocaeli’de tamamladıktan sonra 2016 yılında Mersin – Çağ Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler (İngilizce/Burslu) bölümünü derece ile bitirmiştir. Öğrenciliği süresince Work and Travel, Erasmus gibi öğrenci değişim programları dahil birçok ulusal ve uluslararası program ve projede yer almış ve bir çoğunun da yöneticiliğini ve moderatörlüğünü üstlenmiştir. Alanı ile ilgili eğitim ve çalıştayların yanı sıra iletişim, proje yönetimi, liderlik, bilişim teknolojileri gibi farklı alanlarda sayısız sertifika programı tamamlamış, sosyal faaliyetleri ve öğrenim başarıları dolayısıyla üniversitesi ve farklı kuruluşlardan onur ve teşekkür belgeleri almıştır. İlkokuldan üniversite son sınıfa kadar lisanslı masa tenisi oyuncusu olarak takım kaptanlığı yaparak ulusal turnuvalara katılmıştır. Çocukluğundan bu yana aktif olarak izcilik başta olmak üzere TEMA, AFAD, ESN (Alumni) ve yerel vakıf ve derneklerde gönüllülük faaliyetlerine devam etmiştir. 2017-2018 yılları arasında askerlik görevini Millî Savunma Bakanlığı – Uluslararası İlişkiler Dairesi’nde Proje Subayı olarak icra ettikten hemen sonra Türk Hava Yolları’nın Kargo Global Handling Yönetimi Müdürlüğü’nde Uzman olarak çalışmaya başlamış olup yine aynı birimde Kargo Handling Anlaşmalar Şefi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Rus edebiyatına, yerel müzik aletlerine, yağlı boya resme ve doğa sporlarına ilgi duymaktadır. IVAO networkte uçuş simülatörü ile hobi olarak sanal havayolu pilotluğu yapmakta olup aynı zamanda lisanslı kickboks sporcusudur. İbn Haldun Üniversitesi’nde Hava Taşımacılığı Yönetimi (İngilizce) tezli yüksek lisans programına devam etmektedir. Giriş seviyesinde Rusça ve İspanyolca, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.


Nur Akbıyık Çetin

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1982 senesinde Karabük’te dünyaya gelen Nur Akbıyık Çetin, İlk ve Orta öğretimini Karabük’te tamamladı. 1999-2001 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimine başladı. 2001-2005 yılları arasında Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Lisans Eğitimini, yine aynı alanda Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2005 Yılında Viyana Üniversite’sinde başladığı doktora eğitimi esnasında Ordu’da Din Subaylığı alanında çeşitli araştırmalarda bulundu. 2001-2011 yılları arasında Viyana ve Salzburg’da çeşitli sivil toplum projelerinde ve dernekleşme faaliyetlerinde aktif olarak yer aldı. UETD Akademik Araştımalar komisyonunda, farklı alanlardaki çeşitli öğrenci ve üniversite derneklerinde ve ARGE projelerinde yer alarak, temsil faaliyetleri, özellikle AB hibe projelerinde koordinasyon ve yönetim faaliyetleri yürüttü. 2011 senesinde THY AO bünyesinde Gelir Yönetimi alanında başlayan havacılık kariyerine Türk Hava Yolları’nın değerli bir markası olan AnadoluJet’de Gelir Yönetimi ve Ücret Müdürü olarak devam etmektedir. Türk Hava Yolları çalışanlarından oluşan Widen Your Heart ekibinin kurulum aşamasından itibaren gönüllülerinden olmuştur. Airbus Academy, Ibni Haldun Üniversitesi ve Türk Hava Yolları Eğitim Başkanlığı tarafından koordineli  olarak yürütülen Hava Yolu Taşımacılığı alanında yaptığı ikinci yüksek lisans programı ile havacılık alanında  akademik kariyerine devam etmektedir.

 

 


Ömer Menalioğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

28 Nisan 1979 İstanbul doğumlu olan Ömer MENALİOĞLU Özel Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Mimpasan Mimari Etüd Proje taahhüt firması ile Trane Air Conditioning firmalarında yönetici olarak görev yapmış. 2000 yılında Türk Hava Yolları A.O’na katılmıştır. Sırasıyla Pazarlama ve Satış Başkanlığı, Destek Hizmetleri Md’lüğü, Personel Başkanlığı Vize Takip Şefliği görevlerinde bulunmuş olup, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Ulaştırma Şefi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Türk Hava Yolları çalışma hayatı boyunca birçok sertifika eğitimlerine katılmış olup, 2017 yılında Uçucu Ekip Araçlarının Verimli kullanılması ile ilgili Bireysel Öneri Sisteminde bir proje gerçekleştirmiştir. Evli ve 2 Çocuk babası olan Ömer MENALİOĞLU iyi derecede İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzme, yürüyüş yapma ve denizcilikle ilgilenmektedir.


Tarık Ziya Gürler

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1983 tarihinde Manisa’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Manisa’da tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girmiştir. 2005 yılında üniversite eğitimini tamamlayarak mezun olmuş özel sektörde endüstri mühendisi olarak çalışma hayatına atılmıştır. Askerlik görevini tamamlamasının ardından 2008 yılında finans alanında kariyerine devam etmiş, ilgili dönemde işletme alanında MBA çalışmasını tamamlamıştır. 2011 yılında ise Türk Hava Yolları bünyesine gelir yönetimi uzmanı olarak katılmış olup fiyatlandırma sisteminin değişim projesini yürüten ekipte görev almıştır. 2015 yılından beri interline Gelir Yönetimi ve Ücret Müdürlüğü görevini yürütmekte olup havayollarıyla işbirliklerinin fiyatlandırma çalışmalarını ve gelirlerini yönetmektedir. İyi derecede ingilizce bilen Tarık Ziya Gürler, evli ve 2 çocuk babasıdır.