Your Cart

Aile ve Sosyal Politikalar Eğitimleri

Aile ve Sosyal Politikalar Eğitimleri
24-10-2018
Aile ve Sosyal Politikalar Eğitimleri
24-10-2018

Tüshad sosyal sorumluluk komisyonu çocukların hayatlarına ışık olmaya, acılı yüreklerine dokunmaya devam ediyor.

Dezavantajlı çocuklarla ilgili yürüttüğümüz projelerimiz , 19 Haziran Salı günü Genel Müdürlük VIP salonumuzda gerçekleştirdiğimiz bir eğitimle daha bilinçli bir yola girdi.

Aralarında İstanbul SHÇEK il yönetiminden, sosyal hizmet uzman ve psikologlarından yetkililerin olduğu dört kişilik bir ekip gönüllü projelerimizde yer almak isteyen arkadaşlarımıza gönüllülük, kimsesizlik, terkedilmişlik, dezavantajlı çocuklar ve psikolojileri, uygulanan prosedürler vs. hakkında 3 saatlik bir eğitim verdi.

Çocuklara yaklaşımdaki tutarlılığın ve sürekliliğin hayati olduğu ve yeni travmalara yol açmaması adına kurumlarda gelişigüzel gönüllülük uygulamasına olumsuz yaklaşıldığını anlatan uzmanlar, dezavantajlı çocukların çok hassas ve kırılgan yapıya sahip olduğu noktasında katılımcıları uyardı.

Eğitimin ardından 24 Haziran Pazar günü öğle saatlerinde ilk ziyaretimizi gerçekleştirdiğimiz Kocamustafapaşa çocuk yuvasında, en büyüğü yedi aylık olmak üzere 30 civarında kimsesiz bebeği ziyaret ettik. En ufak bir ilgide dahi yüzlerinde gülücükler açan çocukların acizliklerine rağmen herşeyden habersiz neşesi, bizi ayakları yere basan, uzun soluklu ve nitelikli projeler yürütme noktasında yüreklendirdi.

Bu yolda yanımızda olmak isteyen arkadaşlara duyurulur...

In order for you to use our website better, read the Cookie Policy in order to have more information about the cookies used.