Your Cart

TÜSHAD İHA Eğitimlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor

TÜSHAD İHA Eğitimlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor
05-08-2022
TÜSHAD İHA Eğitimlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor
05-08-2022

TÜSHAD İHA Eğitimlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türkiye’de sivil havacılık alanına önemli katkılar sunan Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD) dünyayı etkisi altına alan COVID-19 nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Pandemi öncesinde yaklaşık 350 üyemize İHA-0 ticari pilot eğitimleri verilmiştir.

Bu kapsamda; 20-21 Ağustos 2022 tarihlerinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim AŞ işbirliği ile Dernek merkezinde (Atatürk Havalimanı Yerleşkesi, B Kapısı); İHA-1 eğitimi yapılacaktır.

Eğitimi tamamlayan kursiyerlerin, 500 gram ile 25 kg arasındaki cihazları kullanma hakkı kazanacakları eğitim sonunda verilecek sertifikalar, İHA-1 Ticari Pilot ve İHA-0'ı da kapsamaktadır.Eğitimlerin yüzde 80’ini tamamlayan ve başarılı olan katılımcılara sertifika verilecektir.

Ömür boyu geçerliliği olan sertifikaya sahip olabilmek için yapılacak eğitime 15 yaşını tamamlamış, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHT-İHA Talimatnamesinde yer alan adli suçlardan herhangi birine karışmamış ve en az B sınıfı ehliyet alacak kadar sağlık yeterliliğine sahip olan herkes katılabilecektir.

TÜSHAD üyelerinin 600 tl, üye olmayan katılımcıların 650 tl ödeyerek katılabilecekleri eğitime, 15-18 yaş arası aile üyeleri de katılabilecek ve bu yaş aralığındaki katılımcılar için yüzde 25 indirim uygulanacaktır.

Detaylı bilgi almak, programla ilgili soru ve görüşlerinizi aktarmak için [email protected] e-posta adresi ve/veya 0 542 388 74 23 numaralı dernek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Eğitime ön kayıt yaptırmak için linke tıklayıp formu doldurmanız yeterlidir.

https://docs.google.com/forms/d/1U4FZuu88s3dRZYkeo-437GIo2WDs-m_s5834CB8sRzM

In order for you to use our website better, read the Cookie Policy in order to have more information about the cookies used.