Your Cart

TÜSHAD İHA1 Eğitimleri Başlıyor

TÜSHAD İHA1 Eğitimleri Başlıyor
08-05-2023
TÜSHAD İHA1 Eğitimleri Başlıyor
08-05-2023

Gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türkiye’de sivil havacılık alanına önemli katkılar sunan Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD) İHA1 eğitimlerine devam ediyor. Bir önceki eğitim döneminde yaklaşık 500 kişiye İHA0 ve İHA1 ticari pilot eğitimleri verilmiştir.


Bu kapsamda; 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim AŞ işbirliği ile Dernek merkezinde (Atatürk Havalimanı Yerleşkesi, B Kapısı İstanbul); İHA-1 eğitimi verilecektir.


Eğitimi tamamlayan kursiyerlerin, 500 gram ile 25 kg arasındaki cihazları kullanma hakkı kazanacakları eğitim sonunda verilecek sertifikalar, İHA-1 Ticari Pilot ve İHA-0'ı da kapsamaktadır. Eğitimlerin yüzde 80’ini tamamlayan ve başarılı olan katılımcılara sertifika verilecektir.


Ömür boyu geçerliliği olan sertifikaya sahip olabilmek için yapılacak eğitime 15 yaşını tamamlamış, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHT-İHA Talimatnamesinde yer alan adli suçlardan herhangi birine karışmamış ve en az B sınıfı ehliyet alacak kadar sağlık yeterliliğine sahip olan herkes katılabilecektir.


Eğitim döneminin ilk ayına özel, TÜSHAD üyelerinin 950 TL, üye olmayan katılımcıların 1000 TL ödeyerek katılabilecekleri eğitime, 15-18 yaş arası aile üyeleri de katılabilecek ve bu yaş aralığındaki katılımcılar için yüzde 25 indirim uygulanacaktır.


Detaylı bilgi almak, programla ilgili soru ve görüşlerinizi aktarmak için [email protected] e-posta adresi ve/veya 0 542 388 74 23 numaralı dernek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Eğitime ön kayıt yaptırmak için linke tıklayıp formu doldurmanız yeterlidir.

https://docs.google.com/forms/d/17-WBC04cS1oLyNN6oeW74kMWeFkpKaQ1CGn-xLiU_QY/edit

In order for you to use our website better, read the Cookie Policy in order to have more information about the cookies used.